top of page

Bańki ogniowe

Zaktualizowano: 19 sty 2023

Bańki ogniowe, bańki lekarskie, to technika leczenia polegająca na umieszczaniu szklanych, „słoików” na skórze w celu poprawy krążenia, złagodzenia bólu i usunięcia toksyn z organizmu. Moim zdaniem każdy powinien spróbować tego przynajmniej raz w życiu!


Bańki ogniowe to alternatywna, nieinwazyjna technika leczenia, która wykorzystuje specjalne bańki umieszczane na skórze w celu pobudzenia przepływu krwi do uszkodzonych obszarów. Ta unikalna terapia jest często polecana pacjentom cierpiącym na bóle mięśni, stawów, problemy skórne czy zaburzenia oddychania.Celem stawiania baniek lekarskich jest wzmocnienie mechanizmów samoleczących organizmu, w które natura już wyposażyła człowieka.

Czego można się spodziewać podczas zabiegu stawiania baniek ogniowych?

Podczas zabiegu umieszczam szklaną bańkę na skórze, tworzy się podciśnienie, które powoduje, że skóra w środku unosi się i zaczerwienia. Ten proces powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, pobudzając przepływ krwi i zwiększając krążenie w uszkodzonym obszarze (obszarach).

Chociaż bańki ogniowe mogą być zalecane pacjentom z określonymi schorzeniami układu mięśniowo-szkieletowego, są idealne dla każdego pacjenta, który chce wyleczyć swoje urazy tkanek miękkich i zmniejszyć ogólny ból i stan zapalny.


Dlaczego warto spróbować zabiegu z wykorzystaniem bańki ogniowej?

Nie opublikowano wielu badań naukowych na temat baniek ogniowych, ale te, które zostały opublikowane, pokazują korzyści zdrowotne wynikające z baniek.

Bańki można wykorzystać do złagodzenia takich schorzeń jak:

- Artretyzm

- Fibromialgia

- Wysokie ciśnienie krwi

- Migreny

- Lęk

- Depresja

- Alergie

- Astma

- Żylaki

- I więcej!


Chociaż bańki ogniowe są uważane za bezpieczną procedurę, czasami mogą wystąpić skutki uboczne. Pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort, siniaki, a w rzadkich przypadkach łagodne infekcje podczas i po niektórych formach terapii bańkami.


Jeśli zaintrygowała Cię ta technika leczenia, to zapraszam do kontaktu.
4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page